Szalone lata hippie czyli jak to było w latach 60/70

Woodstok czyli rok 1969 był początkiem fascynującej subkultury która podbiła serca prawie całego świata. Był to ruch Hippisowski. Idea ta propagowała miłość, wolność, wyrzeczenie się materialnych wartości. Hasłem przewodnim było peace & love, lub make love not war. Są to hasła aktualne do dzisiaj. Wielu z nas wywodzi się z tego ruchu, lub jest jego bardziej lub mniej zagorzałym zwolennikiem.

Zapraszamy Państwa do przypomnienia sobie klimatów z tamtych lat. Elegancki strój wieczorowy nie będzie potrzebny, a nawet będzie zawadzał. Zaoszczędzicie Państwo na fryzjerach, stylistach i kosmetyczkach (pieniądze te proszę przekazać na rzecz ochrony kóz na stepach Mongolii). Dziś w modzie są długie włosy, chusty, korale, odzież mocno już używana. Panuje całkowita naturalność i wolność.

Mile widziane przebrania z epoki (Tu jak będziecie uważali. Goście mogą się przebrać sami, lub dostaną rzeczy przygotowane przez nas). Impreza zaczyna się już od popołudnia gdzie zapraszamy na szalone zabawy z naszymi wyluzowanymi braćmi i siostrami z komuny hipisowskiej. Tu Imprezę prowadzi już Wielki Guru Krzychu z Konopii. Będzie on witał się z wszystkimi starym hipisowskim hasłem: pokój i odleć bracie / siostro. Żeby zabawa przebiegała sprawnie podzielimy grupę na mniejsze ok. 10 osobowe komuny. Każda z nich zostanie oznaczona tak by odróżniać się od innych - mogą to być bantany w różnych kolorach. Każdy uczestnik wybierze sobie jakąś nową odlotową ksywkę - zapisze ją na karteczce tak żeby każdy mógł od tej pory nazywać go tym nowym imieniem.

Teraz nadchodzi czas na przypomnienie sobie kilku kwestii z życia dzieci kwiatów. Każda grupa przejdzie szalony szlak wspomnień na których przypomni sobie dawno nabyte doświadczenia. Takie jak:

 • Zrób to jeszcze raz - czyli jak robiło się skręty a co będzie dalej nie powiem...
 • Nauka jednego z kultowych szalonych tańców lat 60-tych - szalona jazda bez trzymanki
 • Hipnotyczny trans czyli nauka gry na bębnach afrykańskich i innych alternatywnych instrumentach
 • Koralowe życie - czyli jak nosił się rasowy hipis - robienie ozdób z niczego
 • Protestujemy przeciwko wszystkiemu a w ogóle precz z preczem - wyraź siebie w hasłach protestacyjnych
 • Transcendentalny odlot - czyli co może jak będzie chciała powiedzieć szklana kula Spotkanie z wróżką
 • Zwierze też człowiek - niech żyją warzywa - zrób to sam - z kalarepy i innych warzyw. Konkurs gastronomiczny.
 • Stwórzmy nową filozofię życia - znajdźmy guru i określmy zasady działania grupy, kraju no a może całego świata. Nowa ideologia na najbliższe 2000 lat
 • Dom miłości - czyli jak urządza się wolny człowiek bez grosza przy duszy. Budowanie schronienia dla grupy.

Grupy w trakcie zdobywają różne umiejętności i doświadczenia które potrzebne jej będą w dalszej podłuży. Na zakończenie tej części wszyscy dostają symbol pokoju - pacyfkę do zawieszenia na szyję. Czas trwania tej części ok. 3 godzin. W trakcie można zrobić jakieś miejsce z jedzeniem i piciem. W zabawie nie ma rywalizacji. Każda komuna bawi się w swoim tempie i na swój sposób (co prawda pod czujnym okiem animatorów).

Po szalonym popołudniu zapraszamy na prywatkę do Krzyśka. Starzy wyjechali i Krzychu ma wolną chatę, a w niej wszystko czego dusza zapragnie (opróżnimy nawet barek - może nikt się nie skapnie). Zapraszamy Państwa na szaloną zabawę w czasy, kiedy królował Elvis Presley, The Beatles, a co bardziej szaleni zachwycali się Jamesem Douglasem Morrisonem czy Jimi Hendrixem.

Czasy dzieci kwiatów, wolnej miłości i szalonego dzikiego życia za którym wszyscy tęsknimy. Impreza na która Państwa zapraszamy jest pigułką tego co działo się wtedy... Na sali czekać na Was będą lekko zakręceni animatorzy ubrani w hipisowskie stroje, a każdy gość witany będzie kwiatami, pocałunkami i uściskami pokoju (peace & love) jak stary znajomy. Dla każdego nasz barman hipis przygotuje super kolorowy drink na powitanie i potem też będzie można sobie coś niecoś zamówić... z czego, no czym chata bogata... to się zobaczy (alkohole w gestii organizatora), barman hipis nasz.

Na stołach porozrzucane są kwiaty. Na sali panuje odpowiednia atmosfera: świece, odpowiednie światło snujący się dym, kadzidełka... Do tańca grać będzie D-J Mikołaj - pamięta te czasy (był jeszcze dzieckiem) - gra muzykę tylko z tamtych lat. Imprezę prowadzić będzie Krzychu z Konopii (Kabaret Paka), chyba że będzie na haju to zrobi to ktoś inny np. Tomasz i Dawid, a zresztą czy to ważne. Gdy zbiorą się już wszystkie potencjalne dzieci kwiaty, które oczywiście na imprezę dostają się trochę "na sępa" i wejdą do sali zapraszamy na posiłek (tu menu według życzenia klienta). Gdy goście zaspokoją pierwszy głód zabieramy się do zabawy. I tu jest czas na rezentacje zdobytych wcześniej umiejętności. Każda komuna będzie miała swoje 5 minut na zaprezentowanie siebie na forum. Cały czas przygrywać będzie D-J i rozstrzygnięty zostanie konkurs na najlepsze przebranie. Gdy starczy czasu możemy jeszcze inne konkursy i zabawy itp.

 • Mini Playback Show - każdy może śpiewać oczywiście przebrany za odpowiednią postać
 • Daj całusa przez chusteczkę - mam chusteczkę haftowaną czyli kochajmy się
 • Szalone krzesła - poszukiwanie dowodów miłości na czas (w kółku poukładane są krzesełka i goście muszą w rytm muzyki chodzić wokoło i gdy muzyka umilknie szukać podanego przez prowadzących przedmiotu i dopiero usiąść)
 • Pierwsze kroki taneczne - prowadzi Wielki Kwiat Julian taniec do kroków pokazywanych przez Wielkiego Kwiata
 • Zaczarowana butelka - spełnianie życzeń - typowa zabawa w butelkę
 • Konkurs tańca Rock'and'roll
 • Dokończ przysłowie
 • I inne...

Mamy też niespodziankę - w kąciku schowana będzie tzw. Wolna Chata gdzie goście mogą na luzie pobawić się w różne zabawy zespołowe i indywidualne talie jak kostka rubika, bierki, czy kości. Mamy też flirt towarzyski i inne. Będzie też salon tatuażu i nie tylko. Każdy będzie sobie mógł wytatuować na ten wieczór coś co zmyje się następnego dnia.

Przez cały czas Barman Hipis serwuje odpowiednie napoje (według wcześniejszych ustaleń).

Mile widziane karaoke - Przybywa wtedy z zaświatów Król Rocka ELVIS

Cena programu 10.500 zł. + VAT