Miś - czyli komedia absurdów

Zapraszamy Państwa na wieczorek rozrywkowo-taneczny w Klubie Sportowym "Tęcza". Zbieramy się na uroczystej kolacji w sali restauracyjnej. Konferansjerzy kabaretowi poprowadzą dla nas zabawę w stylu filmu "Miś" Stanisława Bareji - skecze oraz monologi "socjalistyczne w treści" będą przeplatać się z konkursami o nagrodę główną - puchar pełen parówek drobiowych. Stworzymy specjalnie dla Państwa klimat tamtych "czarownych" dni i absurdalnych sytuacji, które mam nadzieje przeżywać będziecie już tylko na imprezach tworzonych przez nas. W trakcie wieczoru grać będzie dla Państwa DJ Rysiek, a prowadzić całą imprezę będą Krzysiu i Piotrek (Z Kabaretu Paka) lub ktoś na specjalne życzenie i wielu odpowiednio ucharakteryzowanych statystów - tworzących atmosferę.

Uczestników imprezy dzielimy na Kluby Sportowe, pomiędzy którymi wprowadzamy lekką zabawną rywalizacje. Każdy klub wybiera prezesa i w tych drużynach będziemy się bawić w:

Upijanie inkasenta

Inkasent w jesionce i kapeluszu siedzi przy mechanicznej maszynce do liczenia i sumuje procenty w rozstawionych przed nim butelkach (jedna z płynem o niepokojącym fioletowym kolorze). Kilku chętnych próbuje poszczególnych drinków ustawiając je w kolejności od najsłabszego do najmocniejszego. Inkasent ocenia prawidłowość - jeśli się pomylą, pada zamroczony na podłogę. Najtrafniejsze wybory premiowane są butelką Szampanskoje Sowietskoje.

Konkurs na sobowtóra Wesołego Romka

Zapraszamy kilku gości na scenę i przebieramy w "warsiawski" strój Romka - stary kraciasty płaszcz i czapkę oprychówkę oraz wręczamy bandżo. Romek musi wykonać przebój pt. "Jestem Wesoły Romek" jak najwierniej naśladując oryginał (premiowana będzie chrypka i odpowiedni akcent). Najwierniejszy naśladowca otrzymuje w nagrodę harmonijkę.

Bar mleczny "Apis"

Rozstawiamy dwa stoliki przykryte ceratą z klasycznymi miskami i łyżkami przytwierdzonymi do blatu śrubą i łańcuchami. Dwie pary zaczynają rywalizację kto pierwszy zje porcję kaszy gryczanej ze skwarkami jednocześnie opóźniając konkurenta. Dla dwóch zwycięzców przewidzieliśmy nagrodę w postaci kartek na alkohol wysokoprocentowy.

Szafa

Na scenie stoi meblościanka na wysoki połysk. W jednej z dolnych szuflad ukryty jest magnetofon, do którego każdy związkowiec może się wyżalić, złożyć samokrytykę lub doniesienie. Zabawę rozpoczyna konferansjer nagrywając na magnetofon jedno zdanie. Ochotnicy biorący udział w zabawie podchodzą do magnetofonu nagrywając swoją jednozdaniową wypowiedź, z zastrzeżeniem, że każde zdanie zaczyna się od słowa kończącego wypowiedź przedmówcy. Zdanie zamykające nagrywa drugi z konferansjerów, po czym w całości odsłuchujemy materiał. Dla całego aktywu biorącego udział w zabawie przewidziano dyplom im. Trenera Jarząbka.

Wiec potępiający parówkowych skrytożerców

Na salę wbiega bufetowa lamentując, że ktoś ukradł parówki na jutrzejsze śniadanie. Prowadzący organizują "spontaniczny" wiec mający potępić parówkowych skrytożerców. Kilku gości zapraszamy do napisania i odczytania przy mównicy potępiającego skrytożerców tekstu. Dla ułatwienia każdy uczestnik będzie miał możliwość skorzystania z Uniwersalnego Kodu Przemówień.

Atrakcja dodatkowe - rozmowy w najmilszym miejscu świata - tzw. kiblu (każdy gość będzie miał niezapomnianą przyjemność cofnąć się do atmosfery ubikacji z wczesnych lat 80-tych i doświadczyć spotkania z babcią klozetową...). Do dyspozycji gości otworzony zostanie Gabinet Damsko Męski - gdzie można będzie poprawić swoją urodę u bardzo sympatycznej Pani Krysi.

Cena programu 7.500,00 zł netto + koszty transportu 500,00 zł (w cenie D-J, Prowadzenie przez Pakę, 8 statystów i dekoracje - bar Apis, biuro prezesa, gabinet damsko Męski, stanowisko inkasenta, plakaty z tamtych lat i...). Dodatkowo zamówić można czerwone krawaty dla każdego i okulary w klimacie lat 80-tych.